Chata Piecky    Podlesok

MOBIL: ++421-907-512000
EMAIL: info@chatapiecky.sk
WWW: www.chatapiecky.sk
www.slovenskyraj.sk/chatapiecky/
GPS: N 48.945159°
E 20.347307°
ADRESA: Hrabušická píla
053 15 Hrabušice

    Novinka na Chate Piecky - ponúkame usporiadanie rodinných osláv, rôznych školení a firemných stretnutí so zabezpečením školiacej techniky (flipchart, ...).
    Naši hostia majú počas pobytu zľavu na vstupné v AquaCity Poprad 15%.


    New on Chata Piecky - We offer organization of family celebrations, various training sessions and business meetings with our Training equipment (flipchart, ...).
    Our Guest have during the Vacation on Chata Piecky have discount 15% of the entrance-tickets to the AquaCity Poprad as well.


    Horský penzión Chata Piecky poskytuje ubytovanie v Slovenskom raji od 13.8.2005. Vznikla rekonštrukciou pôvodnej zrubovej stavby zo začiatku 20. storočia, ktorá patrila k jednej z prvých budov v osade Hrabušická Píla v severnej časti Slovenského raja. Jej názov je odvodený od niekdajšej píly a ešte aj dnes je tu možno nájsť niekoľko pôvodných zrubových domov z konca 19.storočia.
    Penzión je svojou polohou dobrým východiskom trás do roklín Slovenského raja, a to hlavne do rokliny Piecky, Veľký Sokol, Suchá Belá, na Kláštorisko a v neposlednom rade aj do doliny Veľkej Bielej vody na Blajzloch respektíve Kopanec.
    Okrem ubytovania a možnosti letnej a zimnej turistiky ponúka aj rôzne outdoorové aktivity od lezenia v lete i v zime, cez horskú cyklistiku, lyžovanie, skialpinizmus, rybačku či splavovanie riek.

Ubytovanie:
    Ubytovanie poskytujeme v dvoch samostatných budovách, ktoré ležia v bezprostrednej blízkosti seba a spolu tvoria ubytovacie zariadenie Horský penzión Chata Piecky s rozľahlou záhradou.
    Všetky izby sú inšpirované tradičnými architektonickými prvkami použitými v interiéri ako drevo a kameň. Penzión disponuje celkovou kapacitou 30 pevných lôžok a 2 prístelky.

Stravovanie:
    Pre ubytovaných hostí ponúkame možnosť zakúpenia raňajok alebo večerí samostatne prípadne spolu vo forme polpenzie.

Detská zóna:
    Detská zóna pozostáva z drevenej detskej zostavy, ktorá obsahuje prvky ako šmykľavka, lezecká stena, rúčkovacia hrazda, vyhliadková veža a podobne. Taktiež v detskej zóne nájdete dvojhojdačky, veľkú trampolínu o priemere 396 cm, futbalové bránky či pingpongový stôl.

Ponúkame:
    Horský penzión Chata Piecky ponúka aj možnosť organizovania rôznych školení pre menšie skupiny, teambuildingy, firemné večierky, narodeninové oslavy, a podobne.

Cenník:
   
    V cene rezervácie je zahrnuté:
    - ubytovanie so samostatnou kúpeľňou a WC
    - bezplatné pripojenie WiFi na internet
    - bezplatné parkovanie v bezprostrednej blízkosti ubytovacieho zariadenia poddohľadom kamerového systému
    - raňajky i večere - podľa objednávky v rezervácii
    - miestna daň - poplatok za ubytovanie hradený obci
    - poistenie na zásah horskej služby v roklinách Národného parku Slovenského raja

    Výlety do vzdialenejšieho okolia: autom je možné navštíviť Vysoké a Nízke Tatry, Pieniny, historické pamiatky Spiša, hrady a zámky (Spišský hrad, Kežmarský hrad), jaskyne (Dobšinská ľadová jaskyňa), kúpaliská - AquaCity Poprad, termálne Vrbov a iné. Bližšie infomácie u personálu penziónu.

    The cottage “Piecky” welcomed its first guests on 13 August 2005. Before reconstruction, it was a log cabin from the beginning of the 20th century, and was among the first buildings in the village of Hrabusicka Pila in northern Slovak Paradise. The name of the village is derived from a former sawmill (“pila” in Slovak means sawmill). Nowadays, you can still find here several original log cabins from the end of the 19th century, classified as national cultural heritage, such as House No. 466 from the year 1874.
    The “Piecky” cottage is a convenient starting point for hikes into the gorges of Slovak Paradise (Piecky, Velky Sokol, Sucha Bela), through Hornad river pass - Prielom Hornadu, to Klastorisko, and last but not leas, into the valley of Big White water on Blajzoch and Kopanec. In addition to summer and winter hiking, the location offers possibilities of other outdoor activities, such as rockclimbing in summer and winter, mountain biking, skiing, skialpinism, fishing, river rafting or horse-riding.

    Offered rooms are equipped by a separate bathroom and toilette, and all rooms except the tourist room have a TV and a fridge with mini-bar.
    The facility includes a dining room with fire-place and bar, outside there is a summer terrace with an outdoor fire-place, and a meadow with another natural fire-place. Just next to the building, there is a playground. The game of Table-Football is here for your funny evenings.

    Trips to more distant areas: by car it’s possible to visit Vysoke and Nizke Tatry, Pieniny, historical monuments of the Spis region, castles and forts (Spis castle, Kezmarsky castle), caves (Dobsinska ice-cave), swimming pools (Aquacity Poprad, thermal swimming pool in Vrbov) and other. Cottage staff will provide you with more detailed information.

    Chata Piecky przywitała swojich pierwszych gości 13.8.2005r. Zrodziła się rekonstrukcją pierwotnej budowy zrębowej z początku 20. wieku, która należała do pierwszych budynków w osadzie Hrabuszycka piła (Hrabušická píla) w północnej części raja Słowackiego . Jej nazwa jest wywnioskowana z dawnej piły a nawet dzisiaj można tutaj znaleźć pare oryginalnych domków zrębowych z końca 19. wieku, które są proklamowane narodową pamiątką kulturalną jak naprzykład dom nr. 466 z 1874 roku.
    Chata Piecky jest swoją pozycją dobrym punktem wyjściowym do wąwozów raja Słowackiego (wąwóz Piecky, Veľký Sokol, Suchá Belá) przez przełom rzeki Hornad na Klasztorisko i tak samo do doliny Wielkiej Białej wody na Blazlach czyli Kopanec.
    Oprócz możliwości turystyki letniej i zimowej oferuje różne outdoorowe aktywności od pełzania zimą i latem, przez kolarstwo górskie, jeźdzenie na nartach, skialpinizmus, połów ryb, spławianie rzek aż po kawalerię.

    Wszystkie oferowane pokoje są wyposażone samostatną łazienką i toaletą, pokoje oprócz pokoja turystycznego mają lodówkę z mini barem.
    W obiekcie jest jadalnia z kominkiem i barem, na zewnątrz jest możliwość posiedzenia na tarasie letnim przy kominku, lub na łące przy ognisku. Obok obiektu jest boisko.

    Wycieczki do odległejszych okolic: samochodem jest możliwość zwiedzenia Tater Wysokich i Niskich, Pienin, zabytków Spisza, grodzisk i zamków (Spiskie grodzisko, Keżmarskie grodzisko), grotów (Dobszyńska grota lodowa), kąpielisk - Aquacity Poprad, termalne Vrbov i inne. Dalsze informacje można uzyskać u personelu chaty.


webmaster